Lázně Relax Jablonec nad Nsiou

Jablonec nad Nisou - zajímavosti, lázně, historie.

Jablonec nad Nisou


Jablonec nad Nisou - krásné město se zajímavou historií, nádhernou přírodou, lázněmi, vynikajícími podmínkami pro báječnou dovolenou.

Písemné doklady o osídlení území dnešního Jablonce pocházejí ze 14. století. Stručný přehled vývoje najde zájemce na stránce pohled do minulosti.

Jablonec je světově proslaven sklářskou tradicí. Více než stoletou historii výroby a obchodu dokumentuje ve svých sbírkách jablonecké Muzeum skla a bižuterie.


Jablonec nad Nisou - secesní architektura 1 Jablonec nad Nisou - secesní architektura 3 Jablonec nad Nisou - secesní architektura 2

Z období konce 19. a začátku 20. století pochází většina nádherných secesních domů a vil, zdobených vitrážovými okny a kachlemi na fasádách a utopených v zahradách plných květin.

Jablonec nad Nisou - Starokatolický kostel

Kostel Povýšení svatého kříže


Kostel Povýšení svatého kříže (1902, arch. Josef Zasche), jedna z nejzachovalejších sakrálních secesních staveb Evropy.


Jablonec nad Nisou je město sportu a rekreace. V létě patří k nejvyhledávanějším místům unikátní Jablonecká přehrada, vystavěná v roce 1909.


Jablonec nad Nisou - Jablonecká přehrada

 

Pro návštěvníky Jablonce a Jizerských hor je k dispozici velký výběr ubytování v pestré nabídce kategorií. Penzion Relax Jablonec patří k těm, které nabízejí více.


Na tradici lázeňství navazují Relaxační Lázně Jablonec, specializované zejména na stres, psychické vyčerpání a wellness pobyty.

Z mnoha restaurací doporučujeme výběr nejčastěji navštěvovaných.


www.relaxace.com © 2009